Logo
Strona główna
O spisie P-P.info
Jak dodać Gabinet?
Wyszukaj


Psychoterapia. Studia i kursy uzupełniające

Insytut Psychologii Procesu Zawód psychoterapeuty to jedna z najtrudniejszych specjalizacji i to nie tylko w zakresie obowiązków wynikających a pracy, ale samego uzyskania możliwości zostania psychoterapeutą i prowadzenia praktyki w tym zakresie. Standardowo - w większość innych zawodów kluczem do wykonywania pracy w danym zakresie jest ukończenie szkoły bądź studiów w danym kierunku. Z grubsza rzecz biorąc, wystarczy więc maksymalnie 5 lat, aby zostać nauczycielem, architektem czy religioznawcą. Nie jest tak jednak w przypadku chęci zostania psychoterapeutą.

Niestety, psychoterapia studia ma wieloletnie i obarczone koniecznością odbycia wcześniej studiów psychologicznych bądź medycznych. Po ukończeniu studiów, kandydat do zawodu psychoterapeuty musi zarówno prowadzić leczenie pacjentów - jeszcze nie jako psychoterapeuta, a jedynie jako osoba ko-terapeutyzująca, jak i brać udział w szkoleniach w ramach jednej ze szkół psychoterapeutycznych.

Czas trwania studiów dodatkowych z zakresu psychoterapii zazwyczaj wynosi około 5 lat. Niestety psychoterapia i studia to kosztowna sprawa, rzadko kiedy więc rozpoczyna się studia psychoterapeutyczne zaraz po zdobyciu dyplomu psychologa lub lekarza - w efekcie, pełnoprawnym, certyfikowanym psychoterapeutą zostaje się najczęściej dość późno - przynajmniej po 32-35 roku życia, ale bywa że i dopiero po 50 r.ż.

Regulamin oraz informacje o katalogu powered by: skrypt katalogu otwarty.pl mini | eYou | eHO modified by: pkruk.com & wedan   stat4u